ورق کاران البرز پیشرو در خدمات برش لیزر فلزات و خمکاری

برش لیزر چیست؟

دستگاه لیزر برش فلزات

اعمال تغییرات در دستگاه های لیزر فلزات Co2 به صورتی است که می‌توان آن‌ها را به دستگاه لیزر برش فلزات تبدیل کرد، اما در این جا یک نکته مهم قابل ذکر است که باید بدانید با اعمال تغییرات در این نوع از دستگاه لیزر، دستگاه قابلیت حکاکی بر روی غیر فلزات را از دست می‌دهد و این به این معنی است که کاربرد این دستگاه در مواردی است که ما نیاز به برش ضخامت بیشتر غیر فلزات و برش فلزات داریم.

در صورت استفاده از تیوب لیزر 150 وات در این نوع از دستگاه‌های لیزر می‌توان فولاد را تا ضخامت 1.5mm و استیل را تا ضخامت 1mm برش داد. در این نوع دستگاه لیزر همچنین می‌توان برای برش لیزر پلکسی تا ضخامت 20mm و MDF تا ضخامت 15mm بهره گرفت.

برخی از تغییرات عمده‌ای که می‌بایست در این نوع از دستگاه‌های لیزر اعمال کرد تا بتواند فلزات را برش دهد، تغییر مکان لیزر (هد دستگاه لیزر) به هد مختص دستگاه برش فلزات است.

در این نوع هد دستگاه لیزر، این امکان فراهم می‌شود که بتوان در راستای محور Z هم تغییر ارتفاع داشته باشیم و به عبارت دیگر، هد این نوع از دستگاه‌های لیزر به سیستم اتوفوکوس مجهز است که می‌تواند در صورت وجود فرورفتگی و یا برآمدگی در متریال به صورت اتوماتیک تغییر ارتفاع دهد.

از دیگر تفاوت‌های این نوع هدهای دستگاه لیزر با هدهای لیزر معمول، قابلیت اتصال شلنگ ورودی کپسول اکسیژن است که موجبات برش فلز را مهیا می‌سازد